Advert
Advert
Sağlık Turizminde Türkiye Devler Arasında
Evgenia Park

Sağlık Turizminde Türkiye Devler Arasında

İnsanların sağlığını bedensel ve çevresel faktörler belirler.
Çevre, insanın kendisi dışında kalan tüm madde, olgu ve olaylardan oluşur.Turizm olayına bakıldığında turizmin insanları günlük stres ve monotonluk ortamından kurtararak olumlu katkı getirdiğini söylemek lazım.Ayrıca turizmin açık hava ve güneş gibi öğelerle desteklendiğinde ya da genellikle bu olaylarla birlikte seyrettiği düşünüldüğünde insan sağlığına olan katkısının daha da artığı bilinmektedir.Turizm, kişiler, toplumlar ve insanlık için sağlık da dahil olmak üzere birçok taraflardan çok yararlı bir etkinliktir.Turizm en hızlı gelişen ve en fazla ekonomik gelir sağlayan sektörlerden biridir. Bu yüzünden dünya’daki bir çok ülke bu sektöre önem vermektedir.Turizmin politik ve sağlık açısından da öneminin vurgulanması gerekmektedir.


Turizm dünya’da farklı kültürlerin varlığını görsel ve işitsel medyadan öğrenen insanlara bu kültürleri yakından tanıma olanağı verir.
Bu durum insanları birbirine yaklaştırır, kaynaştırır ve onların birbirine hakkındaki ön yargılarının değişmesi yol açar ve bu insanlar arasında olumlu bir atmosfer yaratır. Yaratılan  bu atmosfer devlet ilişkilerini etkileyebilir, böylece ülkeler arasında iyi ilişkiler kurulmasını yardımcı olabilir. Buna ek olarak konaklama işletmelerin sunduğu spor yapma imkanları, kaplıca ve şifalı su, kaynaklarının tedavi edici özellikler insanları sağlıklı yapmaktadır.


TÜRKİYE SAĞLIK SEKTÖRÜNDE ZİRVEDE
Türkiye, sağlık turizminde tercih edilen ülkeler arasında yer alıyor. Her yıl binlerce kişi, hem tedavi olmak, hem bir takım sağlık hizmetleri almak hem de tatil yapmak için Türkiye’nin yolunu tutuyor.


Sebebi ise Türkiye’nin sahip olduğu altyapı olanakları, kaliteli sağlık hizmetleri, yetişmiş insan gücü, rekabetçi fiyat avantajları, devlet desteği, coğrafi konumu, eşsiz doğal ve tarihi zenginlikleri, uygun iklim koşulları, kaliteli turizm işletmeciliği.


Güzellik ve estetik konusunda da çok gelişmiş bir ülke Türkiye diye diyebiliriz: saç ekimi, dış tedavi, plastik rekonstrüktif ve estetik cerrahi v.s. Son teknolojik cihaz ve yöntemler kullanılıyor. İnsanlar doğuştan bazı vücut anomalileri ile dünyaya gelebilir yada geçirilen bir hastalık, kaza, yaşlılık gibi durumlar vücut şekillerinde bozulmaya neden olabilir. İşte bu durumda devreye güzellik ve estetik uzmanlar girer.


Türkiye’de dalında birbirinden başarılı sağlık markaları yurt dışından gelecek hastalara büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. Bu dev markalardan biri de Op.Dr.Mert Demirel’in önderliğindeki  DMD Estetik.
DMD Estetik 6 senedir uluslararası standartların üzerinde estetik cerrahi alanında hizmet veren kuruluş bir olmanın ötesinde, senede 300-400 ameliyat yaparak sektörde fark yaratıyor. Özellikle Türkiye’deki başarısının yanında Ortadoğu,Rusya, Türk Cumhuriyetleri ve Avrupa’dan hastalara hizmet vererek sağlık turizmine önemli katkılar yapmaya devam ediyor. Yeni yapılan yatırımlarında eklenmesi sonucunda DMD Estetik hedefini büyüterek ülke ekonomisine katkılarını arttırıyor.


MERT DEMİREL KİMDİR ?
1978 Ankara doğumlu olan Op.Dr.Mert Demirel  Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde uzmanlık eğitimini tamamlamıştır.Zürih Üniversitesi ve ABD’de eğitimler almıştır. Evli ve bir çocuk babası olan OP. DR.Mert Demirel ,Avrupa Estetik cerrahi Board sertifikası sahibi olup,Uluslararası Estetik Plastik Cerrahi Derneği , Avrupa Rinoplasti Derneği ,Türk Estetik Baş Boyun Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu, Türk Estetik cerrahi Derneği üyeliklerini yapmaktadır.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Bir Umut Yeter' Kanal D'de başlıyor
'Bir Umut Yeter' Kanal D'de başlıyor
Mariano ilgi odağı oldu
Mariano ilgi odağı oldu