Advert
Advert
UGEP Umutlarımızı Yeşertebilir Mi?
Volkan Güngör

UGEP Umutlarımızı Yeşertebilir Mi?

 

Uluslararası Gençlik ve Eğitim Platformu (UGEP) Almanya merkezli olarak faaliyete başladı. Farklı ülkelerde yaşayan gençler başta olmak üzere Türkiye kökenli insanları, eğitim ana başlığının etrafında toplamaya başladı.

 

Tabi eğitim derya deniz bir ana başlık, o nedenle altını geleceği okuyarak hem futurist hem de vizyoner doldurabilmek.  Yani, gelecekte hayatımıza girecek olan yeni teknolojiler ve bu teknolojilerle yeniden şekillenecek olan yaşam biçimlerine ve oluşacak olan ihtiyaçlara uygun şekilde hayatı modelleyebilmek ancak bugünden eğitim yapımızı doğru şekillendirmemizle mümkün olabilecektir.

 

Hani özlemle beklediğimiz ve hatta yakın gelecek için ülkemizin kurtuluşu olarak gördüğümüz her alanda “Yerli ve Milli” ürünlerimiz var ya!  İşte o ürünler, boyacı küpüne batırıp çıkarmakla veya hokus pokusla bir anda meydana gelemez. Ortaya çıkabilenler de ya gerçekten geçmişte yoğun emek görmüştür ya da yerli ve milli furyasından faydalanmak isteyen açık gözler tarafında yabancı ürünler Türkçe makyajla sunulmaya çalışılmaktadır. Özetle, Ar-GE yapabilmek ve İnovatif yaklaşımlar üretebilmek bir kültürün sonucudur ve bu kültür ta ilkokul sıralarından başlanırsa sürekliliği olan ürünlere dönüşebilir ve bu sayede ülkemiz dünyayı domine eden ülkelerin arasına girebilir.

 

Bu karanlık tablo biraz içinizi karartmış olabilir işte tam da bu noktada umutları yeşerten UGEP haberi ulaştı. Türkiye kökenli, gençler eğitim için ve “yerli milli” kavramını sağlamlaştırabilmek için Dünya da UGEP şemsiyesi altında örgütlenmeye başlamışlar. 

 

İşin en güzel tarafı da UGEP’in ülkemizde de faaliyetlerine başlaması. Dolayısıyla, ülkesi için umudu olan ve ben de üreterek büyüyeceğimize inanıyorum diyen herkesi UGEP Ailesinin bir parçası olmaya davet ediyor ve UGEP Türkiye emektarlarına şimdiden başarılar diliyorum. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aslıhan Gürbüz ameliyat oldu
Aslıhan Gürbüz ameliyat oldu
Televizyon kariyerim bitti
Televizyon kariyerim bitti