Advert
Advert
Modanın kalbi İstanbul'da attı
Evgenia Park

Modanın kalbi İstanbul'da attı

Geçtiğimiz Cuma 12'nci sezonun Mercedes Benz Fashion Week Istanbul sona erdi.  Bazı defilelere bizimde katıldığımız moda şovu görülmeye değerdi.


Paris, Milano, Londra, New York gibi modanın başkenti şehirler yıllardır moda haftalarına ev sahipliği yapıyor. Kendini ispatlamış tasarımcılar yeni koleksiyonlarını ilk kez buralarda sergiliyor; bütün ünlü markalar defileler düzenliyor; gelecek vaat eden tasarımcılar ilk kez sahne alıyor. Yaklaşık 1 hafta boyunca da modanın kalbi bu şehirlerde atıyor. İstanbul’da da 12 sezondur düzenlemiş oldu.


 İlk moda haftası 2008 yılında İstanbul LAB olarak başladı. Ardından İstanbul Fashion Days, daha sonra İstanbul Fashion Week oldu. O dönemler tüm organizasyon İHKİB tarafından yapılıyordu. Şimdi hala destek vermeye devam ediyorlar ama altı yıl önce Mercedes Benz’in isim sponsorluğunu üstlenmesiyle moda haftasının adı Mercedes Benz Fashion Week Istanbul oldu.  Ve Mercedes Benz sadece İstanbul’un değil, New York, Berlin, Pekin, Paris, Londra, Milan, Amsterdam, Madrid, Rusya, Malta, Çin ve Avustralya’nın da aralarında bulunduğu 50’den fazla moda etkinliğinin destekçisi konumunda.


Bu yıl Mercedes Benz Fashion Week Istanbul, 11-14 Eylül'de Zorlu Performans Sanatları'nda düzenlendi ve tabii ki bu mekan güzel ve moda haftası için ideal bir yer. Bir hafta içeresinde 30 defile izlendi: 12. sezon olan moda haftası DB BERDAN defilesi ile açılış yaptı. Sonra Ceren Ocak, Selen Akyüz-Sezgi Tüzel Karma defile, Murat Aytulum, Raşit Bağzıbağlı, Özlem Süer, Gökhan Yavaş, Çiğdem Akın,Şebnem Günay karma defile, New Gen by  İMA, Anı Datukıshvılı, Mehtap Eladi, St. NİAN, Mert Erkan, Mehmet Korkmaz  tasarımcıların defileleri ile devam edildi.


Türkiye’nin uluslararası moda takviminde yer alan en prestijli moda etkinliği olan MBFWI, Türk tasarımcıları ve moda sektörünün yetenekli isimlerini hem Türkiye’de hem de uluslararası arenada destekliyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aslıhan Gürbüz ameliyat oldu
Aslıhan Gürbüz ameliyat oldu
Televizyon kariyerim bitti
Televizyon kariyerim bitti