Advert
Advert

9. Phaselis Festivali başladı!

Festivalin açılış gecesinde Tanini Trio seyircileri Batıdan Doğuya müzikli bir yolculuğa çıkararak 2500 yıllık Phaselis Antik Kenti’nin büyüleyici ortamında unutulmaz bir müzik şöleni sundu...

9. Phaselis Festivali başladı!
9. Phaselis Festivali başladı! admin

Antalya Tekirova’da bulunan Phaselis Antik Kenti’nde bu yıl dokuzuncusu yapılan Phaselis Festival’i dün akşamki Martı Myra sponsorluğundaki açılış konseriyle başladı. Festivalin açılışına, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, bölgedeki otellerin yöneticileri, bölge halkı ve turistler yoğun ilgi gösterdi.

Piyanoda Burçin Büke, kanunda Tahir Aydoğdu, neyde Bilgin Canaz’ın yer aldığı usta müzisyenlerden oluşan Tanini Trio müzikleri ile, Phaselis Limanı ve su kemerlerinin yanıbaşında, dinleyicilere özel bir müzik ziyafeti sundu. Batı’dan Doğu’ya, Chopin’den Eric Sati’ye, Sultan Abdülaziz’in bestesinden Bach’a, Piazzola’dan Tamburi Cemil Bey’in eserlerine uzanan konserde dinleyiciler de eserlere alkışlarıyla eşlik etti.

KETAV (Kemer Yöresi Tanıtma Vakfı) tarafından organize edilen, bölgedeki otel ve turizm şirketleri tarafından destek gören Festival, 11 Eylül Salı akşamı Antalya Murat Paşa Belediyesi Gençlik Orkestrası, 14 Eylül Cuma akşamı TangoNEVA & Tolga Salamn (bandaneon) ve solist Ali Pınar ile dansçıların da yer alacağı tango gecesi ve 15 Eylül Cumartesi akşamı ünlü caz
solisti Sibel Köse ile Akra Caz Band’ın katılacağı konserle sona erecek.

Herkese açık olan Phaselis Festival’inin konserleri saat 21:00’de başlıyor. Phaselis Antik Kenti’ne ulaşmak ve ücretsiz ulaşımdan yararlanmak için www.ketav.org adresinden bilgi alabilir veya 0.242.8151300 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Bir Umut Yeter' Kanal D'de başlıyor
'Bir Umut Yeter' Kanal D'de başlıyor
Mariano ilgi odağı oldu
Mariano ilgi odağı oldu