Advert
Advert

TÜMKİAD üyesi 300 iş adamı 3 milyon doları TL’ye çevirdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, başlattığı 'Dövizleriniz bozdurun' kampanyasına Tüm Kalkınma İş Adamları ve Girişimciler Derneği (TÜMKİAD) üyesi 300 iş adamı 3 milyon dolar bozdurarak destek verdi.

TÜMKİAD üyesi 300 iş adamı 3 milyon doları TL’ye çevirdi
TÜMKİAD üyesi 300 iş adamı 3 milyon doları TL’ye çevirdi admin

Tüm Kalkınma İşadamları ve Girişimciler Derneği üyeleri Taksim Meydanı’nda bir araya gelerek 3 milyon dolar bozdurdu.

Basın açıklaması yapan TÜMKİAD Başkanı Nihat Tanrıkulu, "TÜMKİAD olarak, yeni Türkiye’nin yeni iş derneği olarak biz hep şu sözle, Türkiye’nin geleceğinde var olacağımızı söylemiştik. Ülkemizin, vatanımızın, milletimizin, Cumhurbaşkanımızın yanında olacağız demiştik. Cumhurbaşkanımızın Trabzon’da yaptığı açıklamadan sonra Tüm Kalkınma İşadamları ve Girişimciler Derneği olarak 300 üyeyle birlikte 3 milyon dolarımızı bozdurup ülkemize bir mesaj vermek istiyoruz. Bize dolar değil vatan lazım. Biz bu toprakları Çanakkele’de kan dökerek kazandık. Ne mezurayla ne gazete kupürüyle bu toprakları kazanmadık. 15 Temmuz şehitlerini rahmetle anıyoruz. Onlar rahat uyusunlar, onlar darbeye karşı dik durdular. Şimdi asıl savaş ekonomide var. Buradan sivil toplum kuruluşları ve iş dünyasına sesleniyorum. Meydanlara inin. Biz meydanlardayız. Dolar bozduruyoruz, dolara hayır diyoruz. Bize dolar değil, vatan lazım. Çocuklarımızın geleceği, milletimizin geleceği için dolarlarınızı bozdurun’’ ifadelerini kullandı.

  Basın açıklamasının ardından TÜMKİAD Başkanı, İstiklal Caddesi’nde bulunan döviz ofisine girerek dolar bozdurdu. Alkışlar eşliğinde dolarları bozduran Başkan Tanrıkulu’na çevredeki vatandaşlar da destek verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
'Bir Umut Yeter' Kanal D'de başlıyor
'Bir Umut Yeter' Kanal D'de başlıyor
Mariano ilgi odağı oldu
Mariano ilgi odağı oldu