Advert
Advert

İşte eski bakanların yeni görevleri...

TBMM Başkanlık Divanı üyelikleri için yapılan seçime dair karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, Genel Kurulun 16 Temmuz tarihli 6. birleşiminde yapılan seçim sonucunda, Anayasa Komisyonu Başkanlığına AK Parti'den Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Başkanvekilliğine Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Sözcülüğe Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, Katipliğe Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz getirildi.

İşte eski bakanların yeni görevleri...
İşte eski bakanların yeni görevleri... admin


Adalet Komisyonu Başkanlığına AK Parti'den Kastamonu Milletvekili  Hakkı Köylü, Başkanvekilliğine Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Sözcülüğe Konya  Milletvekili Gülay Samancı, Katipliğe Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur  seçildi.
Milli Savunma Komisyonunun Başkanı AK Parti'den Sivas Milletvekili  İsmet Yılmaz, Başkanvekili Bursa Milletvekili Refik Özen, Sözcüsü İzmir  Milletvekili Cemal Bekle, Katibi ise Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu  oldu.
 
İçişleri Komisyonu Başkanlığına AK Parti'den Kahramanmaraş  Milletvekili Celalettin Güvenç, Başkanvekilliğine Gaziantep Milletvekili Sermet  Atay, Sözcülüğe İstanbul Milletvekili Alev Dedegil, Katipliğe Gaziantep  Milletvekili Müslüm Yüksel seçildi.
 
Dışişleri Komisyonu Başkanlığına AK Parti'den İstanbul Milletvekili  Volkan Bozkır, Başkanvekilliğine Denizli Milletvekili Ahmet Yıldız, Sözcülüğe  Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik, Katipliğe İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez  Çankırı getirildi.
 
Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunun Başkanı AK  Parti'den İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, Başkanvekili Erzurum  Milletvekili Kamil Aydın, Sözcüsü Konya Milletvekili Orhan Erdem, Katibi ise  Sinop Milletvekili Nazım Maviş oldu.
 
Çevre Komisyonu Başkanlığına AK Parti'den Trabzon Milletvekili  Muhammet Balta, Başkanvekilliğine Bursa Milletvekili Muhammet Müfit Aydın,  Sözcülüğe AnkaraMilletvekili Sadir Durmaz, Katipliğe Ankara Milletvekili Barış  Aydın getirildi.
 
Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanlığına AK  Parti'den Konya Milletvekili Tahir Akyürek, Başkanvekilliğine Aydın Milletvekili  Metin Yavuz, Sözcülüğe Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Katipliğe  Erzincan Milletvekili Burhan Çakır seçildi.
 
Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonunun Başkanı AK  Parti'den OrduMilletvekili Şenel Yediyıldız, Başkanvekili İstanbul Milletvekili  Müşerref Pervin Tuba Durgut, Sözcüsü Ankara Milletvekili Arife Polat Düzgün,  Katibi ise Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan oldu.
 
Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığına AK Parti'den Kars  Milletvekili Yunus Kılıç, Başkanvekilliğine İzmir Milletvekili Hasan Kalyoncu,  Sözcülüğe EdirneMilletvekili Fatma Aksal, Katipliğe Bursa Milletvekili Zafer  Işık seçildi.
 
Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu  Başkanlığına AK Parti'den Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, Başkanvekilliğine  Düzce Milletvekili Fahri Çakır, Sözcülüğe Zonguldak Milletvekili Ahmet Çolakoğlu,  Katipliğe İstanbul Milletvekili İffet Polat getirildi.
 
Dilekçe Komisyonu Başkanlığına AK Parti'den İstanbul Milletvekili  Mihrimah Belma Satır, Başkanvekilliğine İstanbul Milletvekili Canan Kalsın,  Sözcülüğe Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, Katipliğe Bolu Milletvekili Fehmi  Küpçü seçildi.
 
Bütçe Komisyonu Başkanlığına AK Parti'den Isparta Milletvekili Süreyya  Sadi Bilgiç, Başkanvekilliğine İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu, Sözcülüğe  Gaziantep Milletvekili Abdullah Nejat Koçer, Katipliğe İstanbul Milletvekili  Şirin Ünal getirildi.
 
Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Başkanlığına AK Parti'den Aydın  Milletvekili Mustafa Savaş, Başkanvekilliğine İstanbul Milletvekili Nevzat  Şatıroğlu, Sözcülüğe Ankara Milletvekili Mevlüt Karakaya, Katipliğe Balıkesir  Milletvekili Yavuz Subaşı seçildi.
 
İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanlığına AK Parti'den Bursa  Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Başkanvekilliğine Hatay Milletvekili Hüseyin  Yayman, Başkanvekilliğine İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu,  Sözcülüğe Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Katipliğe Siirt Milletvekili Meral  Danış Beştaş getirildi.
 
Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Başkanlığına AK Parti'den Şanlıurfa  Milletvekili Mehmet Kasım Gülpınar, Başkanvekilliğine İstanbul Milletvekili  Markar Eseyan, Başkanvekilliğine Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Sözcülüğe Erzurum  Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Katipliğe İstanbul Milletvekili Zeynel Özen  seçildi.
 
Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanlığına AK Parti'den Adana  Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, Başkanvekilliğine Kahramanmaraş Milletvekili  Habibe Öçal, Başkanvekilliğine Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Sözcülüğe  Şanlıurfa Milletvekili Zemzem Gülendar Açanal getirildi.
 
Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanlığına AK Parti'den Erzurum  Milletvekili Selami Altınok, Başkanvekilliğine Uşak Milletvekili Mehmet Altay,  Sözcülüğe ManisaMilletvekili Murat Baybatur, Katipliğe İstanbul Milletvekili  Serkan Bayram seçildi.
 
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ara Güler hayatını kaybetti
Ara Güler hayatını kaybetti
Demet Akalın ve Aslızen barıştı
Demet Akalın ve Aslızen barıştı