Advert
Advert

UGEP Başkanı Bilgehan Aktaş: "Artık Söz Gençlerin"

Kısa adı UGEP olan 'Uluslararası Gençlik ve Eğitim Platformu‘ resmi olarak kuruldu.

UGEP Başkanı Bilgehan Aktaş:
UGEP Başkanı Bilgehan Aktaş: admin

Genel Merkezi Almanya'nın Köln şehrinde bulunan UGEP'in (Uluslararası Gençlik ve Eğitim Platformu) Kurucusu ve Başkanı Bilgehan Aktaş açıklamalarda bulundu.

Uluslarası Gençlik ve Eğitim Platformu UGEP Kurucu Başkanı Bilgehan Aktaş: "Yaşadığımız yüzyılda hızla gelişen teknoloji insan hayatını her ne kadar kolaylaştırmış olsada beraberinde önemli, hatta hayati önem taşıyan birçok sorunuda beraberinde getirmiştir. Özellikle iletişimin heryönüyle dolu dolu kullanıldığı bir dönemde iletişim probleminin yaşanıyor olmasıda oldukça trajikomik bir hadisedir. Toplumlar arasında yaşanan bu iletişim bozukluğu ve doğru etkileşimin olmaması en çokta gençlerimizi olumsuz etkilemektedir. Dağ gibi büyüyen gençlik sorunları ve bunların bir türlü çözüme kavuşamamış olması, işte böyle bir platformun gecikmelide olsa kurulmasını elzem kılmıştır. Elbette gençlik meselelerine eğilen ve gençlerin sorunlarına çözüm arayan kurum ve kuruluşlar hali hazırda mevcutturlar, onlar güçleri oranında ellerinden geleni yapmaktadırlar ama bu sorunlarla başedebilmek için yeterli olamamaktadır. İşte UGEP, gençlerimizin geleceğini tehlikeye atan tüm sorunları ortadan kaldırmak, bu konuda çalışma yapan tüm kurum ve kuruluşlarla işbirliği içinde olmak gayesiyle kurulmuştur. UGEP, dünya şartları ve gençlerin meselelerini dikkate alınmadan, tepeden inmeci, dayatmacı yaklaşımları reddederek yeni bir (yapılanmaya) vizyon ve hizmet anlayışıyla kamuoyuna açık, farklılıklara saygılı ve uzlaşmacı bir anlayışla, sivil teşkilat olarak ortaya çıkmıştır."

"Bugün kurulduğunu resmen açıkladığımız UGEP, oldukça uzun süren bir düşünce altyapısına sahiptir. Bugün fiziki varlık gösteren derneğimizin fikir yapısı, alanında uzman tecrübeli kişilerce oluşturulmuştur. Faaliyet hayatımıza başladığımız bugünden itibaren başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkeleriyle Türkiye’de; Eğitim, kültür, sanat alanında projeler üretip; akademik toplantılar, konferanslar, sempozyumlar, fuarlar, kamplar ve geziler düzenlemeyi, bu yolla gençlerimiz arasında güçlü bir iletişim platformu oluşturmayı ve birlikte hareket eden bir nesil yetişmesine katkı sağlamayı amaçlayan UGEP, batı Avrupa Türk gençliğini Türkiye ve Avrupa iş dünyasına nitelikli iş gücü olarak kazandırmayı en önemli hedefi olarak belirlemiştir."

"Bu platformun kapısı her renkten, her dilden, her fikir ve düşünceden olan gençlere sonuna kadar açıktır. Biz UGEP olarak "ARTIK SÖZ GENÇLERİN" diyoruz." dedi.

İŞTE YÖNETİM KADROSU:

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ara Güler hayatını kaybetti
Ara Güler hayatını kaybetti
Demet Akalın ve Aslızen barıştı
Demet Akalın ve Aslızen barıştı