Advert
Advert

Adnan Oktar ve örgütüne dev operasyon!

Kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak bilinen Adnan Oktar ve grubuna yönelik İstanbul merkezli 4 ilde yürütülen soruşturma kapsamında haklarında gözaltı kararı çıkartılan 235 şüpheliden aralarında Adnan Oktar'ın da bulunduğu 79 kişi gözaltına alındı.Gözaltına alınanlar arasında Oktar Babuna da var.

Adnan Oktar ve örgütüne dev operasyon!
Adnan Oktar ve örgütüne dev operasyon! admin

Çengelköy’deki evine baskın yapılan Adnan Oktar'ın özel arabasıyla Sarıyer'e kadar kaçtığı öne sürüldü. Oktar ve korumalarının emniyet güçlerine mukavemet gösterdiği ve polis tarafından zor kullanılarak gözaltına alındığı öğrenildi. 

Oktar ve grubuna yapılan suçlamalar arasında organize suç örgütü kurmak, uluslararası ajanlık ve küçük çocuklara taciz, çocuk alıkoyma, iftira, suç isnat etme, dinin inancın suistimaliyle dolandırıcılık, rüşvet ve ruhsatsız silah bulundurma yer alıyor.


Kamuoyunda "Adnan Hoca" olarak bilinen Adnan Oktar ve  grubuna mensup 129 erkek, 106 kadın olmak üzere toplam 235 şahsa yönelik İstanbul'da 22 İlçede, toplam 115 adreste, Ankara'da  2 ilçede toplam 3 adreste, Muğla'da 1 adreste, Antalya 1 adreste olmak üzere toplam 120 adrese,  sabah  saat 05: 00'te baskın düzenlendi. 
Komuoyunda 'kedicikleri' olarak bilinen kadınlar ile sık sık gündemde yer alan Adnan Oktar ve yaklaşık 235 müridinin gözaltına alındığı operasyon sabaha karşı gerçekleştirildi. İstanbul  merkezli 4 ilde başlatılan operasyonda, suç örgütü üyesi olduğu iddiasıyla  hakkında gözaltı kararı çıkartılan 235 kişinin yakalanması için çalışmalar devam  ediyor. Operasyon kapsamında Adnan Oktar da gözaltına alındı.
 
Suçlamalar arasında yaşı küçük çocuklara taciz, kara para aklama, tehdit ve şantaj iddiaları yer alıyor.
 
SİLAHLAR, ÇELİK YELEK VE ZIRHLI ARAÇ ELE GEÇİRİLDİ
 
Operasyonda çok sayıda silah, çelik yelek ve zırhlı araç ele geçirildi.
 
OPERASYONDA ŞOKE EDEN DETAYLAR

Aralarında yaşları 11 ile 40 arasında değişen 20'nin üzerinde kadın ve kız çocuğunun cinsel istismar suçlamasıyla Oktar ve cemaati hakkında mağdur olarak  suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi. Hakkında gözaltı kararı verilenlerin 106'sı kadın olduğu belirtildi.

 
POLİSİ GÖRÜNCE SARIYER'E KADAR KAÇTI
Kendisini gözaltına almaya gelen polisi Çengelköy'deki evinin kapısında görünce özel arabasıyla Sarıyer'e kadar kaçan ve orada yakalanıp gözaltına alınan Oktar ve cemaatine yönelik olarak yöneltilen "askeri casusluk" suçlamasının ise Türkiye'ye dair gizli belge ve bilgilerin İsrail İstihbarat örgütü MOSSAD üzerinden İsrail'e yapıldığı iddia ediliyor.
 

ADNAN OKTAR: İNGİLİZLERİN OYUNU

İstanbul Emniyet Müdürlüğünce sabaha karşı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Adnan Oktar sağlık kontrolü için hastaneye getirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Adnan Oktar ve grubuna yönelik 235 kişi hakkında verilen gözaltı kararının ardından sabaha karşı 5 ilde operasyon başlattı Operasyonda Oktar'ın Çengelköy'deki evinde gözaltına alındığı kaydedildi. Oktar, sağlık kontrolü için İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirildi. Oktar, hastaneye girdiği sırada "İngilizlerin oyunu" dedi.

 
EMNİYET'TEN AÇIKLAMA: OPERASYON BAŞLATILDI
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ''Adnan Oktar Suç Örgütü'ne yönelik operasyon başlatılmıştır. Adnan Oktar Suç Örgütü'ne yönelik 235 şüpheli hakkında operasyon başlatılmıştır'' denildi.


İŞTE ADNAN OKTAR VE ÖRGÜTÜNE İSNAT EDİLEN SUÇLAR
 
Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocukların kaçırılması ve alı konulması, cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesiyle dolandırıcılık, kara para aklama, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, tehdit, iftira, rüşvet, eğitim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi.
 
 
ÇOK SAYIDA ŞİKAYET VAR
 
Adnan Oktar ve yanındakiler hakkında Emniyet'e çok sayıda şikayette bulunulduğu öğrenildi. Şikayette bulunanların arasında küçük yaşta kız çocuklarının aileleri, dolandırılanlar, örgütten ayrıldığı için iftira ve şantaja uğrayanların yer aldığı ileri sürülüyor.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yonca Evcimik sosyal medyayı salladı
Yonca Evcimik sosyal medyayı salladı
Kendall Jenner banyodan paylaştı
Kendall Jenner banyodan paylaştı