Advert
Advert

Tekirdağ'da tren faciası! 10 ölü...

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Sarılar köyü yakınlarında yolcu treni, vagonlarından bir kısmının raydan çıkması sonucu devrildi.

Tekirdağ'da tren faciası! 10 ölü...
Tekirdağ'da tren faciası! 10 ölü... admin

Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde Sarılar köyü yakınlarında yolcu treni, vagonlarından bir kısmının raydan çıkması sonucu devrildi. 

Sağlık Bakanlığı müsteşarı tarafından yapılan açıklamaya göre 10 kişi hayatını kaybetti, 73 kişi de yaralandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İçişleri ve Ulaştırma Bakanlıklarından konuyla ilgili bilgi aldı. 

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan da kaza haberinin hemen ardından Ankara'dan kaza bölgesine doğru yola çıktı. Ahmet Arslan yaptığı açıklamada trende 360 yolcu olduğunu da ekledi.

Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, Edirne-Halkalı seferini yapan banliyö treninin Muratlı-Balabanlı bölgesine geldiğinde dray olması sonucu kaza meydana geldiği belirtildi.

Başbakanlık tarafından, Tekirdağ'da meydana gelen tren kazasıyla ilgili geçici yayın yasağı getirildi.


YAYIN YASAĞI
 
Başbakanlık tarafından, Tekirdağ'da meydana gelen tren kazasıyla  ilgili geçici yayın yasağı getirildi.
 
 
SAĞLIK BAKANLIĞI'NDAN AÇIKLAMA
 
Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Eyüp Gümüş, Tekirdağ'ın Çorlu  ilçesi Sarılar köyü yakınlarındaki tren kazasında ilk belirlemelere göre, 10  kişinin hayatını kaybettiğini, 73 kişinin de yaralandığını bildirdi. 
 
Gümüş yaptığı açıklamada, yaralıların İstanbul ve  Tekirdağ'daki hastanelere sevkinin havadan ve karadan sürdüğünü belirtti.
 
Olay yerinde 100'e yakın ambulansın görev yaptığını aktaran Gümüş,  "İlk belirlemelere göre, 10 kişi hayatını kaybetti, 73 kişi ise yaralandı. Olayla  ilgili çalışmalarımız sürüyor." dedi.
 
TÜRK KIZILAYI'NDAN KAN SEVKİYATI
 
Türk Kızılayı tarafından, Tekirdağ'daki tren kazasında  yaralananlar için bölgeye ilk etapta 304 ünite kan gönderildiği ve ihtiyaçları karşılamak üzere tedbirler alındığı belirtildi. 
 
Türk Kızılayından yapılan yazılı açıklamada, Tekirdağ'ın Çorlu  ilçesindeki tren kazası sonrasında, bölgeye ilk etapta 304 ünite kan sevkıyatı  yapıldığı, Türk Kızılayı Kan Hizmetleri Genel Müdürlüğünce ihtiyaçları karşılamak  üzere tüm tedbirlerin alındığı ifade edildi.
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yonca Evcimik sosyal medyayı salladı
Yonca Evcimik sosyal medyayı salladı
Kendall Jenner banyodan paylaştı
Kendall Jenner banyodan paylaştı