Advert
Advert

Eren Şar'dan sert tepki! Bu olaylar tamamen bir terörist eylemidir...

İsrail askerlerinin 62 Filistinliyi şehit edip, 2 bin 771 Filistinli yaraladığı olaylarla ilgili bir sert tepkide Eska Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye futbol Vakfı Başdanışmanı Eren Şar'dan geldi.

Eren Şar'dan sert tepki! Bu olaylar tamamen bir terörist eylemidir...
Eren Şar'dan sert tepki! Bu olaylar tamamen bir terörist eylemidir... admin

Amerika Birleşik Devletleri'nin Kudüs'te İsrail Büyükelçiliği açması sonrası sokağa çıkan Filistin halkına İsrail askerleri tarafından ateş açılması sonucu 62 Filistinli hayatını kaybetti. 2.771 Filistinli ise yaralandı. Eska Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye futbol Vakfı Başdanışmanı Eren Şar, İsrail’i ve yapılan bu katliamı kınadı.

 

ÜNLÜ İŞ ADAMI; "BU OLAYLAR TAMAMEN BİR TERÖRİST EYLEMİDİR"

İsrail'in son gelen haberlere göre 62 Filistinliyi katletmesini sert bir şekilde kınayan Ünlü İşadamı Türkiye futbol Vakfı Başdanışmanı Eren Şar; “Filistin'in masum insanlarına kurşun sıkıp ülkede yaşayanları katledenler insanlık için utanç verici eylemlerde bulunmuşlardır. Bu olaylar tamamen bir terörist eylemdir. ” dedi.

 

"ABD BU KARARDAN VAZGEÇMELİDİR"

Şar; “ABD'nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesi ve büyükelçiliğini buraya taşıması bölgeyi kaosa sürükleyen ve gözyaşına iten açık açık bir provokasyondur. Amerika Birleşik Devletleri'nin bu kararından derhal geri dönmesi gerekir." ifadelerini kullandı.

 

"İNSANLIK İÇİN UTANÇ VERİCİ"

Bu vahim olaylar karşısında sesini yeterince çıkarmayan ülkeleri de eleştiren Ünlü İşadamı; “Hayatını kaybeden Filistinlilere rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Türkiye olarak her zaman Filistin ve dünya üzerinde ne kadar ezilen müslüman halk varsa yanında olduk. Bu konuda bizlere örnek ve önder olan Cumhurbaşkanımız Erdoğan'a ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Umuyorum ki şimdiye kadar bu tarz katliamlara göz yuman ve ses çıkarmayan bütün ülkeler, bu olaylardan sonra İsrail’e karşı ortak bir tutum içinde olur ve masum Filistin halkının yanında yer alırlar” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mehmet Aslantuğ ekranlara dönüyor
Mehmet Aslantuğ ekranlara dönüyor
Plajların yıldızı Özge Ulusoy
Plajların yıldızı Özge Ulusoy