Advert
Advert

Bebek’teki gizli eviniz Hidden House

Bebek’te son dönemde öne çıkan kafelerden biri hiç şüphesiz Hidden House... Mekanın sloganı ise “Bebek’teki gizli eviniz.” Hayvan dostu mekanlardan biri olan Hidden House mönüsündeki yemekleri ve samimi sunumları ile dikkat çekiyor. Kurucu ortaklar Ömer Boğuşlu ve Murat Saray ile mekanın diğerlerinden farkını konuştuk.

Bebek’teki gizli eviniz Hidden House
Bebek’teki gizli eviniz Hidden House admin

Yeme-içme sektörüne girmeye nasıl karar verdiniz?

Murat Saray: Finansal danışmanlık konusunda işlerimin yoğunluğu devam etmekteyken hep aklımda keyifli bir mekana ortak olma isteği vardı. Bunun üzerine Bebek sahilinde yürürken bir ortak arkadaşımız aracılığı ile Ömer’le tanıştım. Bebek’te gizli saklı bir mekan projesi olduğunu öğrendim. Benim de hayvanları sevmem ve sanata olan ilgimle aramızdaki enerjinin tutması sayesinde ortak olduk. Böylece Hidden House Bebek ortaya çıktı. Şu anda her şey harika gidiyor. Sanata ve sağlıklı yemeklere bu ülkenin ihtiyacı var. Ayrıca sosyal sorumluluk projelerimizle farkındalık yaratmak da istiyoruz.

Ömer Boğuşlu: Sanata yakınlığımız ve hayvanları seviyor olmamızdan yola çıkarak uzun zamandır tasarladığım bir konsept olan Hidden House Bebek ortaya çıkmış oldu.

Bebek semti yeme içme dünyası olarak hareketli bir yer. Sizin hedef kitleniz kimler?

Murat S: Bebek, son yıllarda cazibe merkezi olarak çok talep görüyor. Biz deİstanbul’un en güzel semtlerinden birinde farklı bir mekan yaratalım istedik. Hedef kitlemiz hayvanları seven, kalabalık ve gürültüden uzak kalmak isteyen, huzurlu ve sakin mekanlar arayan, kaliteli yemek ve iyi müzikten anlayan kişiler.

Sokak hayvanları için de çalışıyoruz

Hidden House’da özel etkinlikler yapılıyor mu?

Ömer B: Doğum günleri, şirket toplantıları, özel sanatçı davetleri, imza günleri ve hayvanlara yardım etkinlikleri yapıyoruz.

Hayvan dostu bir mekansınız...

Yaşam Hakkına Saygı Derneği’yle beraber sokak hayvanları için çalışıyoruz. Bu konuda öncü ve örnek olarak, tüm mekan işletmecisi arkadaşlarımızı da yanımızda görmek isteriz.

Sizce İstanbul’da yeme-içme sektöründe neler çıkışta?

Son yıllarda üçüncü nesil kahveciler çok fazlalaştı. Bunun sebebi, insanların kahveye alışmış olmaları. Ama önümüzdeki yıllarda özel çay kafelerin çoğalacak. Ayrıca sağlıklı besinler mönülerde daha çok yer alacak.

Kahvaltımız tamamen organik

Mekan tasarımında kimlerle çalıştınız?
 
Ömer B: Hiçbir mimarla çalışmadık. Sadece kendi evimizi tasarlar gibi hareket ettik. Çok da olumlu tepkiler alıyoruz.
 
Mönüyü hazırlarken nelere dikkat ettiniz?
 
Ömer B: Hidden House’a gelenler kendilerini evlerinde gibi hissetmeleri için mönüde de buna dikkat ettik. Köpeğinizle gelip, tüm Anadolu’nun en özel ürünlerinden hazırlanan kahvaltılıkları tadabiliyorsunuz. Sunumumuz ise özel tasarlanmış organik çamur tabaklarda. Burada aynı zamanda güzel bir müzik eşliğindeki sanatla da iç içesiniz. 
 
Murat S: Mönümüzde oldukça geniş bir kahvaltı seçeneği sunuyoruz. Makarna, salata, organik tost, sıcak sandviç, organik sütle yapılan tatlı çeşitlerimiz dikkat çekiyor. Uzak Doğu çayları ve 3’üncü nesil kahve çeşitlerimiz ise buranın ayrıntılarından. Yaz başında mutfağımızı daha da büyüterek haftalık özel yemekler sunacağız.
 
En iddialı olduğunuz yemek ya da içecek nedir?

 

Ömer B: Çorbalarımız, tatlılarımız ve çaylarımızda oldukça iddialıyız.

bebek hidden house
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Talat Bulut karşı atağa geçti!
Talat Bulut karşı atağa geçti!
Sabri Sarıoğlu'na yoğun ilgi
Sabri Sarıoğlu'na yoğun ilgi